Pur
Išgirskite „Pur“istoriją. Nuo 1951 m.
1951

Väikese kangelase sünd

Nõudepesu on alati olnud tüütu kohustus. Varem tuli iga päev nõusid pikalt leotada ja küürida. 1951. aastal tegi Henkeli endine tütarettevõte Böhme Fettchemie avastuse, mis muutis Saksamaa koduperenaiste elu: esimene pulbriline Pril. Selle võimas puhastamistoime ja nahasõbralik koostis muutsid nõudepesu enneolematult lihtsaks. Kuna nõud kattusid ühtlase õhukese veekihiga, kuivasid need veeplekkideta. Seega jäi ära nõude kuivatamine lapiga – tüütu ja ebahügieeniline töö.

1959

Vedel Pril

Nõudepesupulbreid müüdi peaaegu kümme aastat, misjärel need asendati vedelate nõudepesuvahenditega. Ka sel alal oli Saksamaal toodetav Pril teerajaja. Toote vedel versioon sai kiiresti äärmiselt menukaks ning tänapäeval nimetatakse vedelat nõudepesuvahendit lihtsalt nõudepesuvahendiks. Muu hulgas on vedelat vahendit lihtsam doseerida. See tähendab, et kliendid saavad säästlikult kasutada täpselt õiges koguses nõudepesuvahendit.

1965

Pril Handmild

1965. aastal toodi turule pöördeline Pril Handmild („nahasõbralik”) – esimene spetsiaalselt kuivadele ja tundlikele kätele mõeldud nõudepesuvahend. Enne pidid paljud kliendid nõusid pestes kindaid kandma. Edaspidi ei olnud see vajalik.

2001

Pur saabub Balti turule

Puri sisenemine Baltimaade turule 2001. aastal oli nõudepesuvahendite turu jaoks pöördeline sündmus. Puri ainulaadne Saksa Prili tehnoloogial põhinev koostis pakub tõhusaimat rasvaeemaldust. Tänu uutele pudelitele ja variantidele kasutatakse Puri paljudes majapidamistes kogu Eestis. Kliendid väärtustavad Puri kvaliteeti, tõhusat toimet, innovaatilisust ja uudsust, mida aitab tagada koostise pidev täiustamine. PUR teeb nõudepesu senisest palju lihtsamaks.

2006

Pur – hoolitsus nahale

2006. aastal toodi Baltimaade turule uus Pur Balsam. Uus Pur lahendas käte nõudepesujärgse kuivuse probleemi, mis oli klientide jaoks üks nõudepesuvahendite peamisi miinuseid. Uus kaltsiumit sisaldav Balsam ei ärrita, kuivata ega kahjusta nahka.  See tagab täiusliku puhtuse senisest nahasõbralikumalt.

2014

Pur Duo Power rasva ja toidujääkide vastu

2014. aastal toodi turule uus nõudepesuvahendite põlvkond – rasva ja kuivanud toidujääkide vastane Pur Duo Power. Uue ensüüme sisaldava koostisega Pur eemaldab rasva sama tõhusalt nagu varem ning tuleb suurepäraselt toime ka riisi, pasta, tomati ja teiste suure tärklisesisaldusega toitude jääkidega. Uus Pur muudab nõudepesu lihtsamaks kui kunagi varem.